Msze Święte w naszym kościele:

niedziela - 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 18:00

dni powszednie - 7:00, 18:00

Telefon do Parafii:

Trzecia Wielkanocna – Biblijna
                                      14. 04. 2024r.

1. Dzisiaj w całym Kościele Polskim – obchodzona jest Niedziela Biblijna,
która rozpoczyna obchody kolejnego Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.
Jesteśmy zachęceni, aby w rodzinach lub indywidualnie czytać Pismo Święte. Postawmy dzisiaj w naszych domach Pismo Święte na naczelnym miejscu.

2. Wtorek – powierzamy się Patronowi Parafii Św. Józefowi, uczestniczmy w liturgii. Środa – Nowenna do Matki Bożej uzdrowienia Chorych z Mszą Św. o g. 7 i 18. Uczestniczmy rodzinnie w Eucharystii i Nowennie powierzajmy się Matce Bożej. W środę po nabożeństwie, spotkanie aspirantów – chłopców do grona ministrantów.

3. Piątek – „Godzina Miłosierdzia” o g. 15.oo; zapraszamy do uczestnictwa.
Będzie odprawiona Droga Krzyżowa, Msza Święta i modlitwy do Miłosierdzia. Każdy kto nie ma przeszkody niech uczestniczy w tym nabożeństwie.

4. Od 13 – 20 kwietnia trwać będzie w naszej diecezji peregrynacja Relikwii
Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej. Rozpoczęła się w sobotę

w Tarnowie w katedrze i będą Relikwie przyjmowane w siedmiu miejscach naszej diecezji. W Nowym Sączu będą przyjmowane w terminie 16-17 kwietnia w Bazylice. Powitanie /wtorek/ o g. 17.oo, Eucharystia o g. 18.oo

i czuwanie do g. 21.oo. W drugim dniu /środa/ od rana modlitwa indywidualna i o g. 14.oo pożegnanie.

5. Podziękowanie dla rodzin i parafian z Obłazów Ryterskich za troskę

o kościół. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę niedzielną i składane na cele parafialne. W przyszłą niedziele ofiary z tacy niedzielnej są dla Seminarium Duchownego.

6. Do końca sierpnia terminy zamówienia intencji mszalnych są już zajęte.
Należy czekać na wiadomość o możliwości przyjmowaniu intencji od września.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest „Gość Niedzielny” kwietniowe numery dla uczniów „Promyczek Dobra”

i „Trwajcie w Miłości”.

8.  W sobotę /20.04./ i w niedziele /21.04/, zapraszamy na przedstawienie „Boże Mój” do sali ze sceną o g. 19.oo; tym razem przedstawienie dla młodzieży i dorosłych.

Ofiary na cele parafii i inwestycji możemy wpłacić lub przelać na konto:

Nr - 35 8813 0004 2001 0000 3274 0001

Parafia Rzymsko-Katolicka, Rytro 271

Bóg zapłać wszystkim, którzy podejmują troskę o wszelkie sprawy parafialne.