PIELGRZYMKA DO ZIEMII ŚWIĘTEJ

ZIEMIA ŚWIĘTA – IZRAEL /pielgrzymka/
termin: 22.03. - 29.03.2019r.

Dzień 1 (22.03.2019) /Piątek/
Zbiórka uczestników. Msza Święta o godz. 4:00. Wyjazd z Rytra o godz. 4:30 na lotnisko do Krakowa, spotkanie z pilotem na lotnisku Balice 3 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2 (23.03.2019) /Sobota/
Śniadanie. Góra Tabor – taksówka. Wycieczka wokół Jeziora Galilejskiego: Tyberiada, Góra Błogosławieństw, Tabgha - miejsce cudu rozmnożenia chleba i ryb, Kafarnaum, z ruinami synagogi z IV w. i Domem Św. Piotra. Rejs po Jeziorze Galilejskim + ryba św. Piotra. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 (24.03.2019) /Niedziela/
Śniadanie. Nazaret - zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania. Przejazd do Hajfy, zwiedzanie portu położonego u stóp Góry Karmel. Cezarea Nadmorska - port i miasto założone przez Heroda Wielkiego, zwiedzanie antycznych pozostałości, Jaffa - kościół św. Piotra. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 (25.03.2019) /Poniedziałek/
Śniadanie. Przejazd do Doliny Jordanu. Wadi Qelt. Betania – miejsce chrztu. Jerycho - najstarszego miasta na świecie, którego mury liczą ponad 8000 lat. Przejazd przez Pustynię Judzką nad Morze Martwe - czas wolny na kąpiel i odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 (26.03.2019) /Wtorek/
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i Dolinę Cedronu, zwiedzanie: Kościół Wniebowstąpienia, Grota Getsemani, Kościół Zaśnięcia, kościół ”Pater Noster”. Górę Syjon – Gallicantu, zwiedzanie Wieczernika -miejsca Ostatniej Wieczerzy. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 (27.03.2019) /Środa/
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Jerozolimy - kościół św. Anny, przejście Drogą Krzyżową przez Bazar Arabski i część Żydowską do Bazyliki Grobu Świętego. Stare Miasto - ulica Cardo, ruiny synagogi Hurva, Ściana Płaczu. Yad Vashem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 7 (28.03.2019) /Czwartek/
Śniadanie. Ein Karem, przejazd do Betlejem - zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 8 (29.03.2019) /Piątek/
Śniadanie pakowane. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo-paszportowa. Przelot do Krakowa. Przejazd autokarem do Rytra. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki.

Cena: 970 $ + 200 zł

Cena pielgrzymki zawiera wszystkie koszty tj:
Dojazd do i z lotniska, przelot samolotem, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie (poszerzone – z przewlekłymi chorobami za dopłatą), zestaw słuchawkowy, dobrej klasy hotel (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (obfite śniadanie wraz z napojami i obiadokolacja – oba posiłki w formie otwartego bufetu), ryba św. Piotra, przejazdy autokarem na terytorium Izraela, zwyczajowe napiwki, opiekę przewodnika – pilota z licencją, wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów.

Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem, pozostałe napoje kupujemy).

Uwaga: Paszport ma być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek i wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia.

Szczegóły przelotu:
22.03.2019; wylot – Kraków: godz. 10:20 - przylot – Tel Awiw: godz. 14:45