WCZEŚNIEJSI WIKARZY


Ks. mgr Bartosz MIZIŃSKI – ur. 05.08.1988 r. w Brzesku. Parafia rodzinna – Strzelce Wielkie. W 2007 r. zdał maturę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie. W latach 2007-2013 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Dnia 25 maja 2013 r. przyjął świecenia kapłańskie z rąk Bpa Andrzeja Jeża. Od dnia 27.08.2013 do 26.08.2016 r. pełnił funkcję wikariusza w Rytrze. Decyzją Bpa Andrzeja Jeża było, aby od 27.08.2016 r. ksiądz Bartosz pełnił funkcję wikariusza w parafii i sankturaium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej

Ks. mgr Damian PITWOR – ur. w 1987 r. Parafia rodzinna – Grywałd. W latach 2006-2012 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Dnia 26 maja 2012 r. przyjął świecenia kapłańskie z rąk Bpa Andrzeja Jeża. Od 27.08.2013 do 26.08.2015 r. pełnił funkcję wikariusza w Rytrze. Decyzją Bpa Andrzeja Jeża było, aby od 27.08.2015 r. ksiądz Damina pełnił funkcję wikariusza w parafii i Bazylice Mniejszej w Grybowie.

 

Ks. mgr Tomasz SŁOWIK – ur. 12.05.1983 w Tuchowie. Parafia rodzinna – Rzepiennik Biskupi. W 2004 r. zdał maturę w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. W latach 2004-2010 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Dnia 29 maja 2010 r. przyjął świecenia kapłańskie z rąk Bpa Wiktora Skworca. Od dnia 26.08.2010 r. do 26.08.2013 r. pełnił funkcję wikariusza w Rytrze. Decyzją Bpa Andrzeja Jeża było, aby od 27.08.2013 r. ksiądz Tomasz pełnił funkcję wikariusza w parafii Wszystkich Świętych w Straszęcinie.

 

 

Ks. mgr lic. Waldemar BOŻEK – ur. 05.10.1977 r. w Bochni parafia rodzinna - Rzezawa. W 1997 roku zdał maturę w Zespole Szkół Technicznych   w Tarnowie Mościcach. W latach 1999-2005 odbył studia filozoficzno - teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Dnia 21 maja 2005 r. przyjął świecenia kapłańskie z rąk Bpa Wiktora Skworca. Od 2005-2008 r. był wikariuszem w parafii Ciężkowice (pw. Jezusa Miłosiernego). Później przebywał w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie (2008-2009). Następnie został skierowany do pracy misyjnej w Estonii (2009-2010). Po powrocie do diecezji od 26.08.2010r. do 26.08.2012r. pełnił funkcje wikariusza w Rytrze. Ksiądz Waldemar decyzją Bpa Andrzeja Jeża od października 2012 roku odbywa studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Ks. mgr Marek BACH - Urodził się 19 VIII 1970 r. w Brzesku. 3 VI 1995 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk śp. ks. abp Józefa Życińskiego. Pełnił posługę wikariusza w parafiach: Przeczyca, Bolesław, Mielec - św. Mateusza. Następnie podjął posługę duszpasterską w Polskiej Misji Katolickiej w Hannoverze. Po powrocie z Niemiec został wikariuszem w Przecławiu, następnie w Jodłowej oraz w Rytrze. Od 2010 roku pełni posługę w Radłowie.