Msze Święte w naszym kościele:

niedziela - 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 17:00

dni powszednie - 7:00, 17:00

Telefon do Parafii:

Ks. Proboszcz 694 388 370

NIEDZIELA PALMOWA
                                       24. 03. 2024 r.

1. Spowiedź parafialna wielkopostna będzie jutro - Wielki Poniedziałek./Msza g.8.oo/. Wszyscy skorzystajmy od g. 8.3o-12.oo i 14.oo-17.oo; przerwy będą o 10.oo i 15.3o; Uczniowie niech będą do spowiedzi przed lub po lekcjach; niech dopilnują rodzice.

2. Dzisiaj ostatnie niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 16.oo;
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia. Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa – Msze Św. o g.7.oo i 17.3o. WIELKA ŚRODA – Droga Krzyżowa o g. 18.3o /kościół - kapliczka na Roztoce/.

3. Do chorych i seniorów udamy się z posługą kapłańską i sakramentalną w dniach:
- W. Środa; x. prob. od g. 8.3o – rejon z piątku; x. wikariusz od g. 12.oo –

z piątku;
- W. Czwartek; rejony z soboty – x. prob. od g. 8.3o; x. katecheta o g. 8.3o;

4. WIELKI CZWARTEK – Dziękczynienie za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgia – Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.oo; po celebrze, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i Adoracja do g. 22.oo. Przewodzić będą adoracji: Zelatorki i Zelatorzy Róż Żywego Różańca od g. 19.3o. Rodzice dzieci do I-szej Komunii Św. od

g. 20.3o; dalej adoracja prywatna.

5. WIELKI PIĄTEK – adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy”, rozpoczęcie od

g. 7.oo. Będziemy adorować rejonami, każdy przyjdzie z rejonem lub wybierze godzinę. Każdy rejon będzie miał godzinny czas na adorację, uczestniczmy wszyscy. Droga Krzyżowa i Adoracja dzieci będzie o g. 9.oo; niech uczestniczą wszystkie. DROGA KRZYŻOWA z Nowenną do Miłosierdzia Bożego będzie o g. 12.oo i 15.oo. LITURGIĘ rozpoczniemy o godz. 18.oo; po przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „GROBU PAŃSKIEGO” będziemy trwać w ADORACJI do g. 24.oo /północ/. Prowadzić będą adorację: Caritas, Apost. Modlitwy, Bractwo Serca Jezusa od g. 20; Rada Parafialna od 21; Młodzież parafii /grupy Apostolskie/ od 22; dalej prywatna. Ofiary przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek składamy corocznie dla Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Powstrzymajmy się od ciężkich prac. Strażacy OSP Rytro, niech postawią wartę przy Grobie Pańskim i w Rezurekcje.

6. WIELKA SOBOTA – Adoracja „Pana Jezusa w Grobie Pańskim”, od godz. 7.oo W tym dniu święcenie pokarmów rejonami o równej godzinie tym razem w kościele. Pierwsze – g. 8.oo ; Ostatnie – o g. 15.oo. Przynieśmy naczynie na wodę święconą. Godz. g. 15.oo Droga Krzyżowa i Nowenna do Mił. Bożego. Będzie prasa katolicka. LITURGIĘ Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.oo – od poświęcenie ognia.

7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Wielkanoc

z Rezurekcją REZUREKCJA będzie o g. 6.oo; Msze Święte g. 6.3o; 8.oo; 9.3o; 11.oo; 18.oo; PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze Święte będą odprawiane jak w niedziele. W tym dniu Chrzest dzieci, na dodatkowej Mszy Świętej o g. 12.3o; uczestniczyć.

8. Dziękujemy parafianom i rodzinom z Obłazów Ryterskich za sprzątanie kościoła. Dokończy sprzątanie ta sobotnia grupa w Wielki Czwartek od

g. 8.oo. Kolejna grupa z tego rejonu Obłazów będzie sprzątała w Wielką Sobotę od g. 16.oo. Zmiana czasu na letni, w nocy z Wielkiej Soboty na Niedziele Wielkanocną!

9. Podziękowanie za składane ofiary na kwiaty do „Ciemnicy i Grobu Pańskiego”. Również za ofiary na tacę niedzielną dzisiaj dla Seminarium Duchownego. Dzisiaj o g.18.oo – kolejny raz prezentacja przedstawienia „Bądź wola Twoja”. Nabywajmy prasę katolicką; zbierajmy informatory

o ochronie życia poczętego.

WIELKI PIĄTEK – Adoracja Rejonami

7.oo - Rytro Centrum, Mikuty, Domy przy szosie od PKP, za torami

8.oo - Rytro Os. za szkołą, Wilkówka, domy przy wyciągu

9.oo - Droga Krzyżowa i Adoracja dzieci

10.oo - Sucha Struga, Makowica, Podmakowica, Życzanów

11.oo - Obłazy Ryterskie, Rytro Potok, Mikołaska

12.oo - Droga Krzyżowa i Nowenna do Miłosierdzia Bożego

13.oo - Połom Wyżny, Niżny, Dominików, Ubocz, Piaski

14.oo - Rytro Osiedle przy Popradzie, Osiedle obok stadionu

15.oo - Droga Krzyżowa i Nowenna do Miłosierdzia Bożego

16.oo - Roztoka Ryterska, Rytro od Roztoki

17.oo - Adoracja prywatna

18.oo - LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

Niech wszyscy parafianie przyjdą na Adorację z rejonem na proponowaną
godzinę lub niech każdy wybierze dla siebie dogodny termin modlitwy.

++++++++++++

Ofiary na cele parafii i inwestycji możemy wpłacić lub przelać na konto:

Nr - 35 8813 0004 2001 0000 3274 0001

Parafia Rzymsko-Katolicka, Rytro 271

Bóg zapłać wszystkim, którzy podejmują troskę o wszelkie sprawy parafialne.