Msze Święte w naszym kościele:

niedziela - 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 18:00

dni powszednie - 7:00, 18:00

Telefon do Parafii:

Czwarta Niedziela Wielkanocna
                                          21.04.2024r.

1. Dzisiejsza Niedziela – nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, która
rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
Pamiętajmy każdego dnia tygodnia o modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

2. W liturgii tygodnia wspominać i celebrować będziemy;
- wtorek; Świętego Wojciecha Bpa i męcz., Głównego Patrona Polski.
- środa; Nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych z Mszą Św. o g.7.oo i 18
- czwartek; Świętego Marka Ewangelisty; zapraszamy w tym dniu na modlitwyprzy Krzyżu Misyjnym z procesją błagalna wokół kościoła, prosząc o urodzaje.

3. Peregrynujący obraz Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przyjmują aktualnie rodziny i parafianie na rejonie Rytro osiedle przy Popradzie. Wcześniej obraz był przyjmowany na rejonach; Sucha Struga, Makowica, Podmakowica, Życzanów. Zapraszamy w tym czasie na Msze Świętą i skorzystanie z sakramentów . Jednym z postanowień po nawiedzeniu domu niech będzie udział w Nowennie, aby każdy miał udział w odprawionych siedmiu środowych Nowennach.

4. W środę, po nabożeństwie spotkanie uczniów klas trzecich z rodzicami.
Będzie omówienie liturgii uroczystości Pierwszej Komunii Świętej /19 maja/ Dzisiaj o g. 19.oo w sali ze sceną przedstawienie „Boże Mój”, zapraszamy.

5. Przyszła niedziela /ostatnia kwietnia/, jest dniem modlitwy w intencji kierowców. W naszej parafii, zaprosimy parafian na modlitwy i poświęcenie samochodów w dniach 10 i 11 maja, o g.18.oo. Wybierzemy dogodny dzień i powierzymy się Bogu oraz Świętemu Krzysztofowi – Patronowi na szczęśliwe wyjazdy i powroty.

6. W dniu 1 maja /następna środa/ będziemy celebrować doroczną uroczystość odpustową ku czci Świętego Józefa w Tytule Robotnika – Patrona naszej parafii. Od Jutra, będziemy każdego dnia odprawiać modlitwy do Św. Józefa o g. 7 i 18. Zapraszamy parafian i rodziny na te modlitwy, każdy niech będzie trzy razy.

7. W sobotę 18 maja, w parafii w Zakliczynie będzie diecezjalne spotkanie DSM. Organizujemy wyjazd z parafii, dziewczęta z DSM i Scholi zgłaszają się do Siostry. Nie będzie wyjazdu do Turcji w proponowanym przez biuro i parafie terminie.

8. Podziękowania za ofiary składane dziś na tacę dla Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za złożone w kopertach i wpłacone na konto ofiary na cele parafialne. Dziękujemy parafianom z Obłazów Ryt. za troskę o kościół; kolejni to Rytro-Potok.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest „Gość Niedzielny”, są pozycje dla dzieci. Z pomocą prasy, wróćmy do liturgii Słowa Bożego niedzieli i tygodnia.

Ofiary na cele parafii i inwestycji możemy wpłacić lub przelać na konto:

Nr - 35 8813 0004 2001 0000 3274 0001

Parafia Rzymsko-Katolicka, Rytro 271

Bóg zapłać wszystkim, którzy podejmują troskę o wszelkie sprawy parafialne.