PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 2020r.


PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

22.04- 29.04.2020r.

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1 (22.04.2020) /Środa/

Zbiórka uczestników. Msza Święta /kościół – Rytro/ na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd na lotnisko w Krakowie. Przelot do Tel Awiwu. Przejazd i zwiedzanie:  Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2(23.04.2020) /Czwartek/

Śniadanie; Przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy , Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (24.04.2020) /Piątek/

Śniadanie, po wyjazd na północ; wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (25.04.2020) /Sobota/

Śniadanie; Nazaret – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Kościół Św. Józefa; Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do hotelu w Betlejem i obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (26.04.2020) /Niedziela/

Wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza); przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg

Dzień 6 (27.04.2020) /Poniedziałek/

Śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego,  Ściana Płaczu; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (28.04.2020) / Wtorek/

Śniadanie; Pole Pasterzy, Betlejem - nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (29.04.2020) /Środa/

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu .Transfer na lotnisko do Tel Awiwu i wylot do Polski. Lot powrotny do Krakowa. Przejazd do miejsca rozpoczęcia pielgrzymki, Msza Święta i zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 1200 zł + 780 $

 

Świadczenia w cenie: Przejazd autokarem na i z lotniska w Krakowie, przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2-, 3- osobowe) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki   – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, taksówka Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad - ryba św. Piotra, ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu. Opłat na realizację programu na terenie Ziemi Świętej

Cena nie zawiera: Dopłaty do pokoju 1-osobowego, Świadczeń nie wymienionych w programie.

UWAGA: Każdy uczestnik musi posiadać ważny i dobrym stanie paszport  – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu powrotnego (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek), 

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Bagaż: prosimy o podzielenie bagażu na główny (do 23 kg) i podręczny  (do 8 kg) o rozmiarach 55x40x23cm. W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego). Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.

 

Szczegóły przelotu:

22.04.2020 --- Wylot: Kraków godz. 05:45

29.04.2020 --- Wylot: Tel Awiw godz. 13:50

Zapisy i szczegóły u ks. Antoniego Myjaka
nr tel.: +48 694 388 370 lub 18/ 4469135