PIELGRZYMKA DO FATIMY

WŁOCHY – FRANCJA – HISZPANIA – PORTUGALIA – /13 dni/
/Werona- Mediolan – Turyn - La Salette – Lourdes – Leon - O’Cebreiro - Santiago de Compostela - Porto – Fatima – Toledo – Saragossa – Montserat – Barcelona – Avignon - San Remo/
02 – 14 07. 2018r

PROGRAM RAMOWY:
Dzień 1 /02.07.2018/
Zbiórka uczestników o godzinie 01:45. Pakowanie bagaży, następnie Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd tranzytowy przez terytorium Słowacji, Austrii do Włoch. Przejazd w okolice Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 /03.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Werony. Zwiedzanie m.in.: rzymski amfiteatr Arena, Piazza dei Signori, Casa Capuleti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Następnie przejazd do Mediolanu - kosmopolitycznej stolicy mody. Msza Święta. Następnie spacer po mieście: Piazza del Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami, tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Kolejno przejazd do Turynu: stolicy Piemontu. Spacer po historycznym centrum miasta, w programie m.in.: Piazza Castello, Palazzo Madama, Pałac Królewski, Piazza Carlo Alberto, dzielnica Quadrilatero Romano, gdzie po dzień dzisiejszy zachowały się starożytne rzymskie zabytki, Katedra Metropolitalna Św. Jana Chrzciciela – gdzie przechowywany jest Całun Turyński. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 /04.07.2018/
Wczesne śniadanie i przejazd na La Salette, nawiedzenie sanktuarium. Msza Święta. Następnie przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 /05.07.2018/
Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Lourdes- Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X), zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Msza Święta. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.
Dzień 5 /06.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Leon – Katedra Santa Maria de la Regla. Msza Święta. Następnie przejazd w okolice Ponferrady. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6 /07.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do kościoła Santa Maria la Real – w miejscowość O’Cebreiro – miejsca związanego z cudem Eucharystycznym. Następie przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła. Msza Święta. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 /08.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Porto. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd do Fatimy. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8 /09.07.2018/
Śniadanie. Zwiedzanie bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego). Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 9 /10.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Toledo. Msza Święta. Spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome - ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do hotelu na trasie, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 10 /11.07.2018/
Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Następnie przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. Msza Święta. Przejazd do hotelu na trasie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 11 /12.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony- krótkie zwiedzanie stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta – Gaudi i zwiedzanie: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Pałac Królewski. Przejazd do Avignon. Msza Święta. Zwiedzanie miasta, które zasłynęło jako Stolica Papieska w XVI w. Spacer: Pałac Papieski, Pont Saint-Bénézet. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 12 /13.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Remo - najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna gry i targów kwiatowych. Spacer po Corso dell'Imperatrice z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna - malowniczego średniowiecznego starego miasta. Następnie przejazd do hotelu po trasie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 13 /14.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w późnych godzinach nocnych.

Cena całości: 1040 zł. i 580 euro

Cena zawiera: Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, Klimatyzacja, DVD), 12 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2, 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, opiekę pilota - przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie KL/NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Cena nie zawiera: Świadczeń nie wymienionych w ofercie, napoi do obiadokolacji, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Kontakt i informacje: ks. Antoni Myjak /parafia Rytro/; tel. 694388370; 18/4469135

[pobierz] 0.3 MB pielgrzymka-sanktuaria-europy---lourdes-i-fatima