PIELGRZYMKA DO TURCJI


PIELGRZYMKA DO TURCJI – 12 DNI z Kapadocją
/Śladami Św. Pawła i Chrześcijańskiej Tradycji/

 

Termin: 9.07-20.07.2019 r.

 

EDIRNE- ISTAMBUŁ - KAPADOCJA - KARAVAN SARAJ - KONJA - PAMUKKALE- EFEZ KUŞADASI - MILET - DIDYMA - BERGAMA - ASKLEPION - TROJA - CANAKKALE

 

Dzień 1 (09.07.2019) /Wtorek/
O godz. 01:oo, pakowanie bagaży i Msza Święta. Przejazd przez terytorium: Słowacji, Węgier do Serbii. Przejazd od hotelu tranzytowego na terytorium Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (10.07.2019) /Środa/
Msza Święta i wczesne śniadanie. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgarsko-Tureckiej. Przejazd do Edirne – dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet „Selime” - słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przyjazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (11.07.2019) /Czwartek/
Śniadanie. Zwiedzanie obiektów kulturowych: zwiedzanie Bazaru Egipskiego, Meczet „Yeni”,Haga Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizantyjska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi - pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet - ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. "klasycznego okresu" sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom - niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II.Wielki Bazar – ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. W trakcie zwiedzania Msza Święta w kościele Św. Antoniego. Czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. Nocny objazd podświetlonego Stambułu: Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 (12.07.2019) /Piątek/
Wczesne śniadanie. Przejazd do Kapadocji. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Tuz – jeziora solnego w środkowej Turcji - drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd do Kapadocji, przejście Kanionem Ihlara, spacer w Kanionie wiele wykutych w skałach kościołów chrześcijańskich z pięknymi freskami. Msza Święta plenerowa w jednym z kościołów. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (13.07.2019) /Sobota/
Wyjazd na oglądanie startu i lotu balonów. Śniadanie w hotelu, zwiedzanie Kapadocji – Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany oraz w pracowni złotniczej. Msza Święta plenerowa w jednym ze wczesnych kościołów. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w wieczorku folklorystycznym „Turecka Noc”. Nocleg.

Dzień 6 (14.07.2019) /Niedziela/
Po śniadaniu, wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Pamukkale. Po drodze zwiedzanie Karavan Saraj, Konji – Dervis Museum, przyjazd do Pamukkale w porze wieczornej. Msza Święta w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 (15.07.2019) /Poniedziałek/
Śniadanie w hotelu i zwiedzanie Pamukkale – śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolisoraz wizyta w starożytnym mieście Herapolisz możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Następnie przejazd do Kusadasi, po drodze zwiedzanie Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej. Msza Święta. Przyjazd do Kusadasi, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 8 (16.07.2019) /Wtorek/
Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę statkiem po morzu. Możliwość zażywania kąpieli morskich w malowniczych zatokach. Powrót do hotelu i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Po kolacji wyjazd do centrum Kusadasi – czas wolny i powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 9 (17.07.2019) /Środa/
Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Następnie wyjazd do Miletu - miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątyni Apollina. Powrót do hotelu, czas wolny – plażowanie (hotel położony nad morzem), wieczorem obiadokolacja.

Dzień 10 (18.07.2019) /Czwartek/
Msza Święta w hotelu. Śniadanie. Wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze panorama Bergamy - kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne - ruiny dawnego Asklepiejonu - zwiedzanie. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu. Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Przyjazd do Canakkale, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11 (19.07.2019) /Piątek/
Śniadanie w hotelu, przepłynięcie Cieśniny Dardanele, przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii i Serbii. Na terenie Serbii obiadokolacja i dalsza podróż.

Dzień 12 (20.07.2019) /Sobota/
Przejazd przez terytorium Węgier i Słowacji. Zakończenie wycieczki w godz. południowych.

 

CENA całości: 950 zł + 520 euro

Cena zawiera: Transport komfortowym autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne siedzenia); Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-,3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją; Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje według programu, Opieka pilota-przewodnika; Kawa i herbata podczas przejazdów; Ubezpieczenie NNW/KL; Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników; rejs statkiem po zatoczkach Morza Egejskiego (z obiadem); Udział w wieczorku folklorystycznym; Opłata wizowa.
Cena nie zawiera: Napoi do obiadokolacji; Dopłaty po pokoju 1-osobowego (200 euro), Świadczeń nie wymieniowych w ofercie.

 

Informacje i zgłoszenia: ks. Antoni Myjak – proboszcz parafii Rytro
tel. 694 388 370 lub 18/44 69 135