PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ - 2018

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
17 – 24 luty 2018r.

1 Dzień; Wyjazd autokarem z Rytra (godzina zostanie podana ) na lotnisko do Katowic lub Rzeszowa. Odprawa lotniskowa i wylot. Przylot do Tel Avivu, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień; Śniadanie - Betlejem, przejazd do Kościoła Małej Arabki – wspólnota Karmelitańska, przejazd pod Herodion, Pole Pasterzy, Bazylika Bożego Narodzenia, Grota Mleczna, przejazd przez klasztor Teo-dozjusza do Maar Saba. Obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień; Śniadanie - przejazd przez potok Cedron (Wadi Nar), klasztor Teodozjusza, do Betanii. Na-wiedzenie Betanii – Kościół Marii, Marty i św. Łazarza. Przejazd na Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Zejście starym traktem do Jerycha. Klasztor św. Jerzego. Nawiedzenie miejsca chrztu Jezusa nad rzeką Jordan. Przejazd do Jerycha – Drzewo Zacheusza, wejście do klasztoru na Górze Kuszenia, źródła Elizeusza, sta-rożytności Jerycha. Przejazd przez Qumran nad Morze Martwe. Kąpiel na strzeżonej plaży. Meczet grobu Mojżesza, przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień; Śniadanie - wyjazd do Jaffy, stary port Heroda oraz kościół św. Piotra, Cezarea – widok na amfiteatr oraz ruiny zamku, starożytny akwedukt, Hajfa – nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris, ogrody Bahaistów. Przejazd przez równinę Ezdrelon oraz Armagedon do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i Kościół św. Józefa – Żywiciela, przejście do Synagogi w Nazarecie. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień; Śniadanie - wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage (początek drogi nie-dzieli Palmowej), miejsce Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, kościół Domi-nus Flevit i cmentarz na Górze Oliwnej, Bazylika Konania i Ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, Grota Snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Kościół św. Anny i Sadzawka Bethesda, Lithostro-tos, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do starożytnego grobu w ogrodzie, szkoła biblijna Ecole Biblique – kościół męczeństwa św. Szczepana. Obiadokolacja i nocleg.

6 Dzień; Śniadanie - wyjazd do Galilei. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego: Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba, Kaplica Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw. Rejs po Jeziorze Galilejskim i lunch – ryba św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg.

7 Dzień; Śniadanie - przejazd do Jerozolimy. Brama Jafska, Przejście do Kościoła św. Jakuba i zwiedzanie dzielnicy ormiańskiej Jerozolimy, Brama Syjon i Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik żydowski i chrześcijański, grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Sta-rego Miasta (synagoga oraz ściana Płaczu), Cardo, przejście do sadzawki Siloe na pole Hakeldama, dolina Cedron, groby królewskie. Obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień; Śniadanie - przejazd do Jerozolimy. Kneset, Menora, Yad Va Shem. Przejazd do Ain Kerem źródło Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Przejazd do Emmaus – Latrum. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa i wylot. Przylot do Katowic lub Rzeszowa. Odprawa lotniskowa i powrót do Rytra..

CENA : 930 USD + 200zł

Zapisy i informacje; ks. Antoni Myjak /Rytro-proboszcz/ tel. 694388370 lub 18/4469135

Cena pielgrzymki zawiera wszystkie koszty:
Dojazd do i z lotniska, przelot samolotem, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie (poszerzone – z przewlekłymi chorobami za dopłatą), zestaw słuchawkowy, dobrej klasy hotel (pokoje klimatyzowane 2-3 osobowe z łazienką), wyżywienie (obfite śniadanie i obiadokolacja – (oba posiłki w formie otwartego bufetu), ryba św. Piotra, przejazdy autokarem, zwyczajowe napiwki, opiekę przewodnika-pilota z licencją, wszystkie opłaty związane z wejściem do zwiedzanych obiektów.
Cena nie zawiera jedynie: napojów do kolacji (do kolacji zwyczajowo podawana jest woda z sokiem cytrynowym, pozostałe napoje każdy sam sobie kupuje).
Uwaga: Paszport winien być ważny minimum pół roku od daty powrotu. Nie może zawierać pieczątek oraz wiz krajów: Syria, Liban, Iran, Libia.