Msze Święte w naszym kościele:

niedziela - 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 18:00

dni powszednie - 7:00, 18:00

Telefon do Parafii:

Niedziela – Szósta Wielkanocna

05. 05. 2024 r.

1. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy brali liczny udział w celebrach Uroczystości Odpustowej – 1 maja, ku czci Patrona parafii Świętego Józefa Robotnika. Szczególne podziękowania tym, którzy brali udział w Sumie Odpustowej z procesją. Podziękowanie pocztom sztandarowym OSP i Szkoły, Strażakom OSP, DSM, LSO, niosącym figury feretrony. Dziękujemy Siostrze Tymoteuszy za dekoracje kościoła

oraz wszystkim, którzy mieli wkład w przygotowanie terenu i obiektów kościoła.

2. Dzisiaj, „Nabożeństwo Majowe” o g. 17.3o i Msza Święta popołudniowa o g. 18.oo. W kolejne dni „Majówka” będzie odprawiana z Mszą Świętą

o g. 18.oo, zapraszamy. „Majówki” organizujmy i odprawiajmy też przy kapliczkach na osiedlach i rejonach.

3. W liturgii tygodnia wspominać i obchodzić będziemy;
- poniedziałek; Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
- środa; Św. Stanisława, Bpa i męcz., głównego Patrona Polski i naszej diecezji. We wtorek /7 maja/, I-sza Sesja Rady naszej Gminy, rozpoczęcie Mszą Świętą o g. 9.oo.

4. W środę /II-ga/, Nowenna do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych o g. 6.3o; 12.oo; 18.oo. Msze Święte z Nowenną przy obrazie w kaplicy, uczestniczmy licznie i rodzinnie.

5. W poniedziałek, uczniowie klas czwartych przyjdą z rodzicami do kościoła g. 18.oo. Po nabożeństwie będzie omówienie i przygotowanie liturgii rocznicy Komunii Świętej. W czwartek /9 maja/, przyjdą uczniowie klas trzecich z rodzicami na g. 18.oo.

6. W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii. W piątek /10 maja/ dla uczniów klas IV i rodziców możliwość spowiedzi od g. 16.3o.

7. Dziękujemy parafianom i rodzinom z rejon Rytro-Potok za troskę i sprzątanie kościoła. W sobotę, rodzice uczniów klas czwartych zadbają o czystość i wystrój kościoła /g.8.oo/.

8. W sobotę /18.05./, Dziewczęta z grupy DSM i Scholi udają się na uroczyste spotkanie parafialnych grup DSM z naszej diecezji w parafii Zakliczyn, zachęcamy do udziału. Wyjazd autokarem pod kierunkiem Siostry Dolores, animatorek i rodziców /g. 8.3o/.

9. W piątek i sobotę /10 i 11 maja/, zapraszamy parafian na poświecenie pojazdów, aby się polecić Bogu i Świętemu Krzysztofowi patronowi na szczęśliwe wyjazdy i powroty. Msza Święta o g. 18.oo – po, modlitwa przed kościołem i pokropienie samochodów.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnie uroczystości majowe i dzisiejszą niedziele. Podziękowania za datki składane i wpłacane miesięcznie na cele gospodarcze parafii.

11. Wychodząc z kościoła nabywajmy prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Miłujcie”, jest prasa /miesięczniki/ dla dzieci starszych i młodszych, również dla młodzieży.

12. Wyrazy uznania, za troskę rodzin o seniorów i chorych; posługa kapłańska dla 96 osób.
W przyszłą niedziele, zmiana Tajemnic Różańca i spotkanie Bractwa będzie tradycyjnie.

Ofiary na cele parafii i inwestycji możemy wpłacić lub przelać na konto:

Nr - 35 8813 0004 2001 0000 3274 0001

Parafia Rzymsko-Katolicka, Rytro 271

Bóg zapłać wszystkim, którzy podejmują troskę o wszelkie sprawy parafialne.