KSM - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Nasza ryterska grupa KSM powstała we wrześniu 2010 roku wraz z pojawieniem się w naszej parafii ks. Waldemara Bożka. Wikariusz ten przybył do nas z misji, które odbywał w Estonii. Od 26 sierpnia 2012 roku opiekunem naszego oddziału KSM jest ks. Damian Pitwor.

Dzięki naszym wspaniałym księżom mamy możliwość doświadczania całkiem nowych rzeczy. Bierzemy udział w licznych spotkaniach formacyjnych, rekolekcjach, wystawiamy Misterium Męki Pańskiej czy jasełka. Jeździmy również na różnego rodzaju zawody. Organizowane są dla nas Msze Święte i spotkania modlitewne w kościele. Działalność formacyjną kontynuujemy poprzez cotygodniowe spotkania formacyjne, podczas których staramy się pogłębiać naszą wiarę, poprzez rozważanie Pisma Świętego.

Takie spotkania są dla nas również szansą, by rozwiązywać problemy młodych ludzi zgodnie z nauką Kościoła.

Harmonogram spotkań dla poszczególnych grup:

- klasy 1 i 2 gimnazjum: czwartek po Mszy Świętej,

- klasy 3 gimnazjum: środa po Mszy Świętej,

- szkoły średnie: piątek po Mszy Świętej.

Po każdym spotkaniu mamy czas na wypicie herbaty czy kawy, rozmowę, grę w bilard, ping-ponga czy piłkarzyki. Młodzież również może rozwijać swoje talenty uczęszczając na liczne spotkania scholi parafialnej lub zajęcia gry na gitarze. Grupę muzyczną możemy posłuchać na Mszach Świętych.