WYDARZENIA W PARAFII


WYCIECZKA MINISTRANTÓW I DSMu - We czwartek grupa 73 chłopców i dziewcząt z grup ministranrów i DSMu udała się na wycieczkę do Zakopanego i Rabki - Zdroju.


Dzieci nawiedziły Sanktuarium Martki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i zwiedziły skocznię narciarską Wielką Krokiew w Zakopanem. Następnie udali się do Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland gdzie atrakcjom nie było końca...

Wyjazd zorganizował ks. Dominik, a w opiece pomagały siostry: Angela i Tymoteusza oraz rodzice: Krystyna Miechurska, Józef Podobiński, Agnieszka Klóska, Sylwia Ogórek, Alicja Gmoch-Podgórska, Ewa Pustułka.

ODPUST KU CZCI ŚW. JÓZEFA zgromadził licznie parafian oraz wczasowiczów, którzy dzięku dobrej pogodzie tłumnie przybyli na uroczystość, której przewodniczył ks. mgr Jan Mirek - proboszcz parafii w Łomnicy-Zdroju.

WIZYTACJA KANONICZNA - W dniach 22 i 23 kwietnia (sobota, niedziela) przeżywaliśmy wizytację biskupią naszej parafii. W imieniu Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża parafię wizytował bp. Stanisław Salaterski (biskup pomocniczy). Ksiądz Biskup w sobotę odwiedził nasze Siostry Felicjanki, seniorów i osoby chore, spotkał się z Radą Parafialną, udzielił bierzmowania 41 osobom z naszej parafii. W niedzielę na Mszach przed południem głosił kazanie oraz spotykał się z grupami: chórem, różami różancowymi, młodzieżą i dziećmi.

NIEDZIELA PALMOWA - podczas Mszy św. o godzinie 11.00 ks. Proboszcz poświęcił palmy wszystkim zebranym, po czym nastąpiła procesja z palmami.

14.04.2017

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ - w piątek, 14 kwietnia młodzież naszej parafii pod kierunkiem ks. Marcina przygotowała przedstawienie Męki Pańskiej.

22.12.2016

ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE - we czwartek, na wieczornej Mszy Roratniej harcerze pod kierunkiem p. Tomasza Sobonia przynieśli do naszej świątyni światło z Groty Betlejemnskiej, które uroczyście wprawdził Ks. Proboszcz.

11.12.2016

NOWI MINISTRANCI - W trzecią niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Proboszcz przyjął do grona ministrantów sześciu chłopców przygotowanych przez ks. Dominika. 

08.12.2016

PRZYJĘCIE DO DSM'U - W Uroczstość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy świętej o godzinie 17.00 nastąpiło przyjęcia dwunastu dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej, którą prowadzi siostra katechetka Angela.

19.06.2016

Nowi lektorzy

Od 19 czerwca w naszej parafii posługuje 10 nowych lektorów.

BOŻE CIAŁO - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa jest oddaniem czci i dziękczynienia Zbawicielowi za sakrament Eucharystii, pozostawania z nami w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjna procesja, będąca wyrazem naszej wiary zgromadziała rzesze wiernych, w tym młodzież i dzieci, a Bóg pobłogosławił wspaniałą pogodą.

Rok Miłosierdza

Od Niedzieli Miłosierdzina dwa obrazy wędrują wśród rodzin Parafii.

JUBILEUSZ CHRZTU POLSKI - ROCZNICE CHRZTÓW

Od stycznia, w każdą ostatnią sobotę miesiąca celebrujemy rocznice chrztu parafian

27.12.2015

Kolędnicy misyjni

27 grudnia na Mszy świętej o godzinie 11.00 nastąpiło rozesłanie kolędników misyjnych.

06.12.2015

Nowi ministranci

W niedzielę 6 grudnia do grona ministrantów naszej parafii dołączyło 11 chłopców ze szkoły podstawowej

28.11.2015

Nasi ministracni i lektorzy po wygranym etapie dekanalnym Ogólnopolskich Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza (28.11.2015) wzięli udział w etapie okręgowym (zwycięzcy z dekanatów Piwniczna, Stary Sącz, Łącko, Krościenko), który odbył się w Barcicach 12 grudnia. Nasi reprezentanci zajęli trzy drugie miejsca.

SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW - 10 stycznia w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej k/Limanowej odbyło się XVII Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych.

KOLĘDNICY MISYJNI - 28 grudnia 2014 roku, w Święto Świętej Rodziny, miało miejsce rozesłanie ponad 90 kolędników misyjnych.

PASTERKA - to Msza Św., która jest odprawiana o północy w noc Bożego Narodzenia. Udział w tej szczególnej Eucharystii całych rodzin jest najważniejszym elementem świętowania dnia przyjścia Jezusa na świat.

RORATY - Nazwa "roraty" pochodzi od zwyczajowej pieśni na wejście (introitu), rozpoczynającej się od słów "Rorate caeli desuper" - "Spuśćcie rosę niebiosa".

PRZYJĘCIE LSO - Dnia 21. grudnia 2013 r. , odbyło się uroczyste przyjęcie chłopców do grona ministrantów i lektorów.

NOWY ROK LITURGICZNY - To wspomnienie zbawczego misterium Jezusa Chrystusa w ciągu roku kalendarzowego, rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Adwentu, która przypada 30 listopada.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1 listopada, jak co roku, odbyła się modlitwa różańcowa na "starym" cmentarzu o g. 13.00, oraz na "nowym" cmentarzu złączona z Mszą Świętą o godzinie 14.30.

SANKTUARIA EUROPY - W dniach od 7 do 16 lipca odbyła się pielgrzymka do sanktuariów Maryjnych pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Antoniego Myjaka.

JUBILEUSZ SIÓSTR - W dniu 27. lipca 2014 roku przeżywaliśmy ,,złoty” jubileusz życia zakonnego siostry Józefy - przełożej sióstr Felicjanek naszej parafii i ,,srebrny” jubileusz siostry Tymoteuszy - zakrystianki.

ODPUST PARAFIALNY - W pierwszą niedzielę lipca odbył się odpust parafialny ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Waldemar Bożej, były wikariusz naszej parafii .

JUBILEUSZ SIOSTRY STEFANII - W dniu 22. czerwca 2014 roku w naszej parafii przeżywaliśmy ,,srebrny” jubileusz - 25 lat życia zakonnego naszej siostry rodaczki, siostry Stefanii Zbyszowskiej.

BOŻE CIAŁO - W czwartek, 19 czerwca 2014 roku, miała miejsce szczególna procesja, bowiem wszyscy, razem z Panem Jezusem, udali się na ryterskie ulice.

KS. SEBASTIAN - W niedzielę, 8 czerwca, gościł w naszej parafii ks. neoprezbiter Sebastian Ligęska, który pochodzi z parafii Dębica-Latoszyn.

I KOMUNIA ŚWIĘTA - Pierwsza Komunia Święta, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu osoby do niej przystępującej.

BIERZMOWANIE - 6 maja 2014 roku odbyła się uroczystość Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej udzielił biskup pomocniczy Stanisław Salaterski, 62. kandydatom.

TRIDUUM PASCHALNE - W kościele katolickim, w dniach 17-19 kwietnia, było obchodzone Triduum Paschalne. Jest to najważniejsze wydarzenie dla Katolików. Jego istota jest celebracja męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

NIEDZIELA PALMOWA - W tym dniu, w naszej parafii, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, miała miejsce procesja Eucharystyczna, oraz poświęcenie tradycyjnych palm wielkanocnych, wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej.

DIAKON SEBASTIAN LIGĘSKA - Decyzją ks. bpa Andrzeja Jeża, Diakon Sebastian Ligęska będzie odbywał praktykę diakońską, od 8 marca do 21 kwietnia, a następnie od 26 kwietnia do 8 maja, w naszej parafii.

POŚWIĘCENIE - W sobotę, 22.02.2014 r., na placu OSP w Rytrze miało miejsce przekazanie i poświęcenie nowego samochodu pożarniczego dla naszej jednostki.

SETNA ROCZNICA URODZIN - 9 lutego 2014 roku odbyła się Msza Święta, celebrowana przez ks. Antoniego Myjaka,       w intencji naszego parafianina Bronisława Śliwy, który obchodzi w tym roku swoje setne urodziny.

KOLĘDY I PASTORAŁKI - Z inicjatywy ks. proboszcza Antoniego Myjaka, do naszej parafii, przez kolejne tygodnie przybywały zespoły, które śpiewały kolędy i pastorałki podczas Mszy Świętych.

TRZECH KRÓLI - W Uroczystość Objawienia Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 11.00, wystąpił zespół regionalny RYTRZOKI działający przy Szkole Podstawowej w Rytrze. Mszy Świętej przewodniczył ks. Bartosz Miziński.

KOLĘDNICY MISYJNI - 29 grudnia 2013 roku, w Święto Świętej Rodziny, miało miejsce rozesłanie 55 kolędników misyjnych.

PASTERKA - to Msza Św., która jest odprawiana o północy w noc Bożego Narodzenia. Udział w tej szczególnej Eucharystii całych rodzin jest najważniejszym elementem świętowania dnia przyjścia Jezusa na świat.

PRZYJĘCIE MINISTRANTÓW - Dnia 24. grudnia 2013 r., w Wigilię Bożego Narodzenia, podczas porannych Rorat, odbyło się uroczyste przyjęcie siedmiu chłopców do grona ministrantów.

PRZYJĘCIE DO DSM - Dnia 8 grudnia 2013 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odbyło się uroczyste przyjęcie kandydatek do DSMu.

PARAFIALNA PEREGRYNACJA - Dnia 30 października 2013 roku, z inicjatywy ks. Antoniego Myjaka, uroczystą Mszą Świętą, rozpoczęła się peregrynacja kopii obrazu Ryterskiej Matki Bożej Uzdrowienie Chorych, namalowanego przez malarza Witolda Kubichę z Nowego Sącza.

ZAKOŃCZENIE PEREGRYNACJI - Dnia 27 września o godzinie 15.15 odbyła się Msza Święta na zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii.

ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI - Dnia 14 września 2013 r. rozpoczęła się w naszej diecezji, peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny oraz bł. Jana Pawła II.

PIELGRZYMKA PARAFIAN - Pielgrzymkę do Wadowic (kościół Ofiarowania NMP), Kalwarii Zebrzydowskiej (Sanktuarium Pasyjno-Maryjne), Łagiewniki (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia), Kraków (Centrum Jana Pawła II),

ODPUST PARAFIALNY - Odpust według wiary katolickiej to odpuszczenie kar doczesnych należnych za grzechy darowane już co do winy. 

PUCHAR BESKIDU - 22. czerwca 2013 roku zostały rozegrane Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarz o Puchar Beskidu Sądeckiego na stadionie Sandecji Nowy Sącz.

PIELGRZYMKA PARAFIAN - Pielgrzymkę do Częstochowy (Jasna Góra), Kalisza (Sanktuarium św. Józefa), Lichenia (Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski), Gidel (Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej),

PIELGRZYMKA DZIECI - 3 czerwca, dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą pojechały, wraz z bliskimi do Kalwarii Zebrzydowskiej, by pokłonić się Matce Bożej Kalwaryjskiej i zawierzyć Jej swoje rodziny.

KS. WOJCIECH - W niedzielę, 2 czerwca, gościł w naszej parafii ks. neoprezbiter Wojciech Brożek, który pochodzi z parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Luszowicach.

BOŻE CIAŁO - W czwartek, 30 maja 2013 roku, w podniosłej atmosferze i przy ładnej pogodzie miała miejsce tradycyjna procesja Bożego Ciała. Uroczystości, którym przewodniczył ksiądz dziekan Antoni Myjak, rozpoczęły się o godzinie 9.30 Mszą Świętą.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA - 19 maja 2013 roku, w naszym parafialnym kościele, o godz. 11.00 odbyła się ceremonia I Komunii Świętej.

PIELGRZYMKA DO GRECJI - Z inicjatywy ks. proboszcza Antoniego Myjaka została zorganizowana 9-dniowa pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach 7–15 maja 2013 r.

ZAWODY KSM - 11 maja 2013, na hali sportowej w Rytrze, odbył się turniej w piłkę siatkową organizowany przez KSM Rytro, w którym wzięło udział 11 oddziałów KSM diecezji tarnowskiej.

PIELGRZYMKA DSM - 11 maja Dziewczęca Służba Maryjna i schola parafialna wraz ze swoimi opiekunami - s.Józefą Kawką, panią Renatą Dudczak, uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce DSM do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czermnej koło Jasła.

ODPUST PARAFIALNY - Co roku w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci naszego patrona - św. Józefa Robotnika (1. maja). Do tej niezwykłej uroczystości przygotowujemy się odmawiając nowennę do św. Józefa.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA - W piątek, 26 kwietnia 2013 roku, uczniowie klasy III gimnazjum (45 osób) przyjęli w naszej parafii, z rąk ks. bpa Janusza Kalety, Sakrament Bierzmowania.

SIOSTRY SŁUŻEBNICZKI - 21 kwietnia 2013 r. gościliśmy w naszej parafii Siostry Służebniczki, które pracują w Orenburgu na Uralu (Rosja). Ubogacały one Msze Święte swoim śpiewem.

POŚWIĘCENIE OBRAZU - Święta siostra Faustyna zapisała w swoim Dzienniczku: „…jest wiele dusz pociągniętych do mojej miłości przez obraz ten” (nr 1379). W sobotę, 6 kwietnia o godz. 15.00 w naszej świątyni parafialnej miała miejsce wyjątkowa uroczystość, został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez artystkę, panią Agnieszkę Drwal – Dziurawiec z Tarnowa.

POGRZEB KSIĘDZA FRANCISZKA - W dniu 2 kwietnia 2013 roku zmarł ks. Franciszek Klag – emerytowany proboszcz naszej parafii. Wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego w Rytrze odbyło się we czwartek (4 kwietnia) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa odbyła się w piątek (5 kwietnia) o godz. 16.30, której przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż.

NIEDZIELA PALMOWA - rozpoczyna Wielki Tydzień. Słuchamy opisu Męki Pańskiej w Ewangelii i wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie poniósł śmierć męczeńską na drzewie krzyża za zbawienie świata.

TRZECH KRÓLI - W Uroczystość Objawienia Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 11.00, wystąpił zespół regionalny RYTRZOKI działający przy Szkole Podstawowej w Rytrze.

KOLĘDNICY MISYJNI - 30. grudnia, w Święto Świętej Rodziny, miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Uroczystego posłania grup młodych kolędników dokonał Ksiądz Proboszcz w czasie Mszy Św.  o godz. 11.00.

POŚWIĘCENIE OBRAZU - Dnia 15. grudnia, w czasie rorat, miało miejsce poświecenie obrazu błogosławionego Jana Pawła II dla naszej świątyni parafialnej, którego dokonał ksiądz proboszcz - Antoni Myjak. Obraz ten został namalowany przez panią mgr Agnieszkę Drwal – Dziurawiec z Tarnowa. Obraz błogosławionego ufundowali dla parafii państwo Iwona i Mariusz Barnach.

PRZYJĘCIE MINISTRANTÓW - Dnia 9. grudnia 2012 r. podczas uroczystej Mszy Świętej do grona ministrantów zostało przyjętych piętnastu chłopców:

JUBILEUSZ PAR MAŁŻEŃSKICH - W niedzielne popołudnie 18.11.2012 r. na Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Józefa, pary małżeńskie przeżywały swoje jubileusze.

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA - W święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14. września odbyła się tradycyjna modlitwa pod Krzyżem Jubileuszowym na Połomi Wyżnej. Na modlitwie i Eucharystii zgromadzili się parafianie ryterscy, oraz goście.

JUBILEUSZE SIÓSTR RODACZEK - W dniach 15. lipca, 29. lipca, 19. sierpnia 2012 roku w naszej parafii przeżywaliśmy ,,złote” jubileusze- 50 lat życia zakonnego naszych sióstr rodaczek:   

DOŻYNKI - W niedzielę 12. sierpnia 2012 roku w czasie Mszy Świętej przeżywaliśmy dziękczynienie za 700 lat Rytra, oraz za tegoroczne zbiory.

ODPUST PARAFIALNY - pierwszą niedzielę lipca 2012 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała Odpust ku czci Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

BOŻE CIAŁO - W czwartek 7. czerwca 2012 roku miała miejsce tradycyjna procesja Bożego Ciała. Uroczystości, której przewodniczył ksiądz dziekan Antoni Myjak.

KALWARIA 4. czerwca 2012 roku dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą pojechały wraz z bliskimi i wychowawczyniami paniami Czesławą Ryżak i Bożeną Bobrowską do Kalwarii Zebrzydowskiej, by pokłonić się Matce Bożej i zawierzyć Jej swoje rodziny.

KOMUNIA ŚWIĘTA - 20. maja 2012 roku w naszym parafialnym kościele odbyła się Uroczystość I Komunii Świętej.

POŚWIĘCENIA I OTWARCIE HALI - Dnia 21.04.2012 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku hali sportowej przy gimnazjum im. ks. Józefa Woźniackego w Rytrze.

ŚLADAMI JEZUSA - ZIEMIA ŚWIĘTA - Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 17-25 lutego 2012 roku zorganizował proboszcz naszej parafii ks. Antoni Myjak z pomocą Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego w Porąbce Uszewskiej.